לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך מטבחי פרובנס

מדריך מטבחי פרובנס מטבחי פרובנס

מטבחי פרובנס

מטבחי פרובנס

דבר ידוע הוא כי בצרפת אוכל טוב ושתייה הם בדרגה רמה, והיחס אליהם הוא כיחס לאומנות. זו הסיבה לכך שהמטבח שימש גם להכנת ארוחות וגם היה ליבו של הבית. במטבח בישלו, אכלו ונאספו ליהנות מניחוח הבישול, למלא את הקיבה ולרומם את הרוח. למרות השינויים הרבים שעבר המטבח עם השנים, מנסים בעיצוב מטבחי פרובנס לשמר את האווירה והרוח של מקומות ותקופות עתיקות.
מטבחים המעוצבים בסגנון פרובנס לוקחים אותנו הכי רחוק שאפשר מהמטבחים המודרניים התעשייתיים והמנוקרים שמעוצבים כיום, מטבחים אלו נוסטלגיים ומייצגים תקופות אחרות, תקופות ויקטוריאניות השונות לחלוטין מהסגנון העכשווי. מטבח המעוצב בסגנון פרובנס יהיה גדול ומרווח מעץ בהיר כפרי וחם כמו פעם, במרכזו לעיתים יהיה אי קבוע עם כיור וכיריים נוספים, לעבודה, להדגמה ולבישול יצירתי, המשטח העליון עשוי לוח קצבים מעץ מלא, ספריית בישול גדולה עזרי בישול ואפייה מאפיינים מאוד את המטבח. מטבח פרובנס הוא גם כן מאוד ציורי, על אריחים לבנים, ציורי פרחים עדינים, בחלקי הארון העליונים מגירות חרסינה עתיקות ומדפים פתוחים בהם שמים לקישוט צנצנות שקופות עם מיני מזון כבוש ומוחמץ המוסיפות חושניות וניחוח למטבח.
מספר מאפיינים בולטים מציינים את מטבחי פרובנס:המטבח מרשים ועשיר, מזכיר תקופות נוסטלגיות. המטבח עשוי עץ, מסגרות הדלתות עשויות בקפידה מדמות עבודת יד אומנותית, חריטה עדינה, ויטרינות וגומחות שונות. המטבח בגוון בהיר מיושן ודהוי למראה כאילו עברו שנים רבות עליו.למראה פרובנס מושלם מוסיפים מזנון המשמש להגשת המזון ולאחסון כלי האירוח. כלי הפורצלן הקריסטל והחרסינה. מפות ומפיות לחג, כלי קדושה ואביזרים לארוחות חגיגיות. מסביב לשולחן האוכל הגדול נתלו ציורים ומראות לשוות למקום אווירה עשירה. כיום מקשטים את פינת האוכל בנברשת מפוארת ותמונה בעלת מסגרת מרשימה.

מדריך מטבחי פרובנס - גרסת הדפסה גרסת הדפסה     שלח מטבחי פרובנס לחברשלח לחבר     הוסף מדריך מטבחי פרובנס  למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים
פעולות במדריך
שלח מדריך מטבחי פרובנס לחברשלח לחבר
הוסף מדריך מטבחי פרובנס  למועדפיםלמועדפים
מדריך מטבחי פרובנס - גרסת הדפסהגרסת הדפסה