לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך פרגולות ודקים

מדריך פרגולות ודקים תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

פרגולות ודקים


כאשר מתכננים לבנות פרגולות בגינה או במרפסת רצוי להתיעץ עם בעלי מקצוע ולתכנן את הפרגולה בהתאם לגודל המקום ויעודו, בעלי במקצוע יתיחסו לכל מגבלת שטח עם התחשבות בכיווני האוויר, גודל המרפסת, כיווני השמש, יתאימו את הפרגולה לסגנון הבית וכמובן יתחשבו בצורך החשוב מכל שהוא הצללה. מומלץ לבנות פרגולות אלומיניום מחומרים איכותיים הרי היא חשופה לשמש עזה בקיץ ורטיבות בימי החורף. לכן, חומר הגלם לבניית פרגולות הוא בדרך כלל עץ גושני, משתמשים בעצים כמו אלון, אורן או אגוז. ניתן לתלות את הפרגולה ללא רגליים וכך נוצר מראה קליל ומרחף ואין הפרעה של עמודים.


פרגולה מעץ

מענה נפלא לסיכוך והצללה פרקטי ומעוצב. הפרגולות מחברות את הגינה עם פנים הבית, ומהוות פתרון מצוין לקירוי הכניסה לבית, או להפיכת הגינה ליחידה עצמאית. כיום ניתן לבחור מגוון עצום של עצים המשמשים לבניית פרגולות, לפני הבניה מומלץ להתייעץ עם מומחה לעץ,אשר ידע להתאים את סוג העץ למטרה,הן מבחינת המיקום והחשיפה לשמש, והן על פי התקציב.


פרגולה


פרגולה אלומיניום

פרגולות אלומיניום הינן פתרון טוב למקומות אחוריים יותר בבית, כמו כניסה אחורית שדרכה אור שמש יכול לחדור.


פרגולה חשמלית


תפקיד ראשי של הפרגולה החשמלית הוא לסנן את האור וקרני השמש למנוע סינוור ולהקנות פרטיות ליושבים בבית.
לפרגולה החשמלית שלבים נעים המופעלים על ידי חשמל, שלבים אלו מסתובבים לכל זווית רצויה הם מאפשרים אטימה מוחלטת או חדירת קרני שמש ואור טבעי לבית.


פרגולה חשמלית

 

תחזוקת פרגולות

פרגולות עץ דורשות תחזוקה, בהתאם למיקומם וחשיפתם לשמש וללחות. יש לטפל בקורות העץ על בסיס שוטף, בחומרים המייצבים את העץ ומגנים עליו מפני פגעים. כדאי לנקות את הפרגולה מדי חצי שנה, באמצעות חומרים המיועדים לכך, ואחת לשנה או שנתיים להזמין איש מקצוע לחידוש וצביעה יסודית של העץ.


דקים

דקים מתאימים מאוד לנוף הים תיכוני ולאקלים החם של ישראל. המראה הטבעי, הגוון החמים, והתאמתו למגוון סגנונות עיצוב, הפכו את רצפת הדק לפופולארית ונפוצה בישראל, כמו בעולם כולו. רצפת העץ שומרת על טמפרטורה נעימה, מתאימה לכל חלקי הבית ומחוצה לו, ניתן להשתמש בה גם כבסיס לקומת גלריה, בשל חוזקה ומשקלה הנמוך. לריצוף משטחים מתאימים עצים כמו אורן, איפאה, טיק בורמזי, ודקים מחורצים המיוחדים לבריכות שחיה ולמדרגות למניעת החלקה. משטחי דק, ניתן כיום לשלב חומרים שונים כחלק מהמשטח: פסי נירוסטה או מתכת ופח מנוקב, ושילוב אלמנטים טבעיים כגון חלוקי נחל.


מדריך פרגולות - גרסת  הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך  פרגולות לחברשלח לחבר     הוסף מדריך פרגולות למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים
פעולות במדריך
שלח מדריך  פרגולות לחברשלח לחבר
הוסף מדריך פרגולות למועדפיםלמועדפים
מדריך פרגולות - גרסת  הדפסהגרסת הדפסה
ברק סוככים - פרגולות אלומיניוםרהיטי מרום - פרגולות מעץ מלא