לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך פרקטים

מדריך פרקטים תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

פרקטים

ריצוף החדרים בפרקט משקף סגנון ועיצוב ייחודי, בעל אמירה ומשמעות, יש לו מראה יוקרתי וחם ששומר על עמידות ויופי לאורך שנים, קיימים פרקטים במגוון רחב של צבעים וסגנונות, העשויים מעצים קשים וצפופים במיוחד, או דמויי עץ.


פרקט למינציה

פרקט תעשייתי סינתטי, שכבת הבסיס שלו מצופה בנייר מיוחד דמוי עץ, דמוי פורמייקה חזקה ועבה במיוחד ועליה שכבת גימור של לכה או פלסטיק. פרקט למינציה נחשב לשימושי ופרקטי במיוחד. פרקטי הלמינציה קיימים באיכות גימור גבוהה, עמידים יותר ובעלי מקדם שחיקה גבוהים.ניתן להשיגם בעובי של 7מ"מ, 8 מ"מ, ו 12 מ"מ. ניתן לבחור דרגת שחיקה [אי סי 6-אי סי 3] בשלל דוגמאות מרהיבות.פרקט למינציה

פרקט עץ מלא

ריצוף פרקטים מעץ מאסיבי מלא-עשוי משכבה אחת של עץ אמיתי, פרקט זה יוקרתי יותר. ניתן לשייף פרקט מסוג זה, ולחדשו מעת לעת. יצרני רצפות העץ משתמשים בטכנולוגיות מעודכנות. על העץ לעבור ייבוש בכבשנים מנוהלי מחשב, ליצירת חומר גלם אופטימאלי, חיתוך העץ נעשה בצורה מושלמת, עובר חיטוי, איטום, ליטוש וגימור לכות רב פעמי [עד תשע שכבות]להגנה מרבית עבור פרקט עץ.


פרקט מעץ תלת שיכבתי

בפרקט מסוג זה ישנה שכבת עץ שמהווה את השכבה העליונה של הפרקט הנבחר, ושתי שכבות תחתונות מעץ לבן ופשוט יותר, שיטה זו יוקרתית יותר משיטת הלמינציה מאחר ומדובר בעץ טובעי.


תחזוקת הפרקט

אחזקה שוטפת לפרקט

פרקט למינציה או פרקט בגימור לכה, מנקים באמצעות מטאטא, שואב אבק או סמרטוט לח עם חומר ניקוי מיועד לפרקטים ללא חומרי הברקה.

תחזוקה של ריצפת עץ

ניתן לחדש ריצפת עץ אחת לכמה שנים. בחידוש קל מלטשים מעט את שכבת הלכה ומורחים שכבת לכה נוספת. בחידוש עמוק מלטשים את שכבת הלכה והעץ שמתחתיה, ומורחים שכבת לכה חדשה. חידוש עמוק עושים כאשר הגימור של הרצפה שרוט מאוד או אם העץ נחשף לרטיבות ולכלוך.

שמירה על הפרקט

הצמידו גומיות לרגלי הרהיטים. הימנעו מגרירת רהיטים. השתמשו אך ורק בגלגלי גומי או לבד לכיסאות מחשב ועגלות טלוויזיה. חומרי ניקוי חריפים למיניהם, כגון אקונומיקה או אצטון, עלולים לגרום נזק בילתי הפיך לפרקט.


מדריך פרקטים ושטיחים - גרסת  הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך  פרקטים  לחברשלח לחבר     הוסף מדריך פרקטים  למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים
פעולות במדריך
שלח מדריך  פרקטים  לחברשלח לחבר
הוסף מדריך פרקטים  למועדפיםלמועדפים
מדריך פרקטים  - גרסת  הדפסהגרסת הדפסה