לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך תאורה

מדריך תאורה תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

תאורה

בבתים פרטיים, מוסדות ציבור, ומקומות בילוי מתהדרים בגופי תאורה מרהיבים. סגנון תאורה צריך להיות מותאם לסגנון המקום. אפשר ליצור בעזרתה אופי כפרי, קלאסי, מודרני, או להעלים את גופי התאורה לחלוטין וליצור תאורה נסתרת, תאורת אוירה. מגוון האפשרויות רחב, ומאפשר גמישות בהתאמת פתרונות תאורה בהתאם לצרכים, לעיצוב חלל ולתקציב.


תאורה

גופי תאורה נתלים

גופי תאורה בצורות מגוונות, למשל טיפות או קוביות תלויות בגבהים שונים, מחומרים שונים: פורצלן, חרס, פליז זכוכית או נחושת. גופים אלה מהווים מקור אור ואביזר קישוטי בפני עצמם.


נברשות

נברשות בעיצוב קלאסי כמו אלה שאפיינו את תקופות הבארוק והרנסנס, ברוח בתי המלוכה האירופיים, קריסטלים המשולבים בגופי תאורה, יוצרים אווירה אלגנטית ויוקרתית בעלת אפקט דרמטי. בשנים האחרונות זוכה השנדליר לפריחה מחודשת, ולא רק בסגנונו הקלאסי, כגוף תאורה מרהיב ברוח הרנסנס,אלא כגוף תאורה בקו נועז- שנדליר בעל עיצוב חדשני ומודרני.בשנות האלפיים מקבלים השנדלירים גרסאות עיצוביות שונות,מקורות השראה מגוונים,הכוללים את עולם הטבע,הטכנולוגיה והאמנות.


תאורה שקועה וספוטים


ספוטים

קיים מגוון יחידות תאורה שקועה [ספוטים] בעיצובים שונים, היוצרת אפקט ויזואלי מרהיב של צבעים והשתקפויות. גופים אלה מתאימים להתקנה שקועה בתקרה או על גבי קירות, שקועים או צמודים לקיר, כאשר משטח הקיר צבעוני ומעוצב, האור המוקרן עליו מעורר את הרגש ומשרה אווירה חיובית ואנרגיה טובה בחלל.

צמודי קיר

גופי תאורה צמודי קיר פחות מסנוורים ויותר מעוצבים, אורם יהיה לרוב חלש ומעומעם.

תאורה נסתרת

גופי תאורה השקועים בתוך דק, ריצוף, קירות, מבני גבס דיקורטיבים, לא רואים את הגוף עצמו, אלה רק את האור המופץ ממנו.


תאורה גן

באמצעות הארה נכונה יכולה הגינה להפוך למקום פעיל וקסום בשעות החשיכה. הארה מתאימה מדגישה את יופיים של עצמים שאינם בולטים דיים בשעות היום כמו: סלעים, כדים, אבנים, גזעי עצים... אין צורך לשטוף באור את הגן כולו, כדאי לנצל את ההזדמנות ולהפוך את הגן הלילי, למקום אחר עם פינות מסתוריות, אזורים מוחשכים ומוצללים חלקית. יש לבחור את גופי התאורה בהתאם לייעוד השימושי או העיצובי.

הארה מלמטה למעלה - Up lighting

תאורה הדולקת מלמטה כלפי מעלה - אלה הן מנורות בטמונות באדמה ומאירות כלפי מעלה. תאורה זו משמשת להאיר גופים שונים אשר אינם נראים בעת החשיכה.

הארה מלמעלה למטה - Down lighting

תאורה מלמעלה כלפי מטה זוהי תאורה גבוהה המאירה את השטחים הפרושים תחתיה. לקבוצה זו משתייכים פנסים, עמודי תאורה ומנורות קיר, תאורה זו מתאימה להאיר שבילים בחושך.

תאורה תת מימית

להארה של בריכות מתחת לפני המים,יוצרים אוירה לילית קסומה.

תאורה הצפה

פרוז'קטורים- תאורה פונקציונאלית, פיזור אור חזק לכל עבר.
מדריך תאורה - גרסת הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך תאורה לחברשלח לחבר     הוסף מדריך תאורה למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים
פעולות במדריך
שלח מדריך תאורה לחברשלח לחבר
הוסף מדריך תאורה למועדפיםלמועדפים
מדריך תאורה - גרסת הדפסהגרסת הדפסה