לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך ריהוט גן

מדריך ריהוט גן תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

ריהוט גן

החלום הישראלי על בית עם גינה זרז את התפתחותה של תעשיית ריהוט גן. בשנים האחרונות נחשפו קולקציות איכותיות, מגוונות ומפוארות של רהיטי גן, שקשה להבדיל בינם לבין הרהיטים בסלון. אם בעבר ההשקעה הייתה ברהיטים ובאביזרים שבין כתלי הבית, הרי שהיום ההשקעה ברהיטים שעומדים מחוצה לו.

ריהוט גן

ההתפתחות הטכנולוגית מאפשרת ליצור רהיטים מחומרים שבעבר אף אחד לא היה מעלה על דעתו שישרדו את פגעי מזג האוויר. המושג "תרבות הפנאי", העמיק את ההתעסקות עם השטחים שמחוץ לבית- הגינה והמרפסת. הבניינים רבי הקומות שנבנו בארץ כפטריות אחרי הגשם, שבהם מרפסות רחבות ידיים, שימנו את הגלגלים של תעשיית ריהוט גן.

התעשייה נפתחה בפני חומרים שונים ומגוונים כמו סוגים שונים של עץ, ברזל, במבוק, קש ורטאן, ואף חומרים סינתטיים שרובם מחקים מראה של חומרים טבעיים.

תוצאות השינוי המשמעותי בתפיסה ניתן לראות היום בריהוט גן וחוץ איכותי, מוקפד, מעוצב ומותאם לרוח הבית, במבחר עצום של סגנונות וחומרים.

אל הגינה או הגג מתייחסים היום כאילו היו חלל נוסף לחללי הבית - מקום אירוח שחשיבותו אינה נופלת מזו של הסלון. השטח שמחוץ לבית הפך לסלון החדש. הגבולות בין ריהוט הפנים לריהוט החוץ היטשטשו.


כיצד בוחרים ריהוט גן וכיצד מטפלים בו

פריטי ריהוט גן המיועדים לשימוש בחוץ חשופים לפגעי מזג האוויר, לכן הם חייבים להיות מחומרים עמידים במיוחד.

החומר הוותיק, המסורתי והקלאסי ביותר של ריהוט הגן הוא העץ. עץ המיועד לריהוט חוץ שונה מזה המיועד לריהוט פנים. העץ המוביל והאיכותי ביותר למטרה זו הוא עץ הטיק, שמקורו במזרח אסיה. הטיק הבורמזי, למשל, נחשב לעץ איכותי במיוחד.

יתרונותיו בעמידותו הגבוהה, הנובעת מדחיסותו הגבוהה ומהשמנוניות הטבעית שלו. זו גם דוחה ריקבון וגם מלח שנמצא באזורים שקרובים לים.

העץ הוא חומר טבעי ונושם, המשנה את גונו כתוצאה מחשיפה לאור ולשינויי מזג האוויר, לכן יש לטפל בו, לשייף ולשמן. חומרים טבעיים נוספים, המשמשים לריהוט חוץ, הם כל אותם חומרים קלועים כמו קש, רטאן, במבוק, אצות וכדומה, המעניקים מראה קליל ובלתי פורמאלי. אלה חומרים שעמידותם לאורך זמן אינה גבוהה במיוחד, למעט חומרים שצופו בחומר מגן. מומלץ לאכסן אותם במקום יבש בתקופת החורף.

חידוש מעניין הוא ריהוט גינה עשוי נירוסטה. זהו חומר עמיד באפן מיוחד, אל-חלד, שמשדר ניקיון, אינו מחליד, קל משקל ותוחלת חייו ארוכה יותר.


מדריך - ריהוט גן גרסת  הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך  ריהוט גן  לחברשלח לחבר     הוסף מדריך ריהוט גן למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים


פעולות במדריך
שלח מדריך  ריהוט גן  לחברשלח לחבר
הוסף מדריך ריהוט גן למועדפיםלמועדפים
מדריך - ריהוט גן גרסת  הדפסהגרסת הדפסה