לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך ריצוף

מדריך ריצוף תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

ריצוף

ריצוף החלל, מבטא תפיסה ייחודית מבחינה עיצובית ואסטטית. בחירת הריצוף זו בחירה בעלת אמירה ואופי, האפשרויות רבות, הסגנונות שונים ומגוונים, והחומרים השונים מציתים את הדמיון, מבתי העיצוב והייצור המובילים בעולם. לכל סגנון מרצפות אישיות משלו, כל רצפה היא שילוב ייחודי וחד פעמי של צורה וצבע, בהתאם לאווירת האתר וייעודו, החל בעוצמה המדמה בטון חשוף, וכלה בחמימות מלטפת של חדר ילדים. כך לכל לקוח, לכל אדריכל, לכל פרויקט ריצוף משלו. סוג הריצוף אמור להיות מותאם לסוג הפרויקט ולגודל המשטח המרוצף, למבנים ציבוריים כגון מוזיאונים, חנויות משרדים, אולמות, בתי מלון, מסעדות, בתי קפה, כיתות לימוד ועוד, יתאים ריצוץ מחומר העמיד לאורך זמן, שמסוגל לשאת משקל רב, שאינו נסדק, אינו דוהה, ואינו נשחק תחת תנועת גלגלים. בנוסף יתאפיין בספיגות מינימאלית, ולכן חומרים הבאים עמו במגע אינם מותירים כתמים.


הטרנדים החדשים

.כן,המגמה בריצוץ כיום הם אריחים גדולים,כגון 80*80, 60*120,45*90, 100*100, ועוד. הצבעים הפופולאריים הם האפור בז והשחור, כמו גם אריחי ריצוף בצבעים מטאליים.


ריצוף פנים

לצד הנטייה לשימוש בחומרים טבעיים הביאה הטכנולוגיה המתקדמת גם לשימוש מאסיבי בחומרים של מעשה ידי אדם, כגון, קרמיקה, גרניט פורצלן, טרה קוטה, רזינה וכדומה. בזכות השכלולים ושיטות הייצור החדשניות ניתן כיום לעבד את החומרים הללו ולהקנות להם כל צורה אפשרית כמעט, ולפעמים עד כדי חיקוי מושלם של הטבע. יתרונותיהם של החומרים הללו בכך שבניגוד לחומרים הטבעיים, ניתן להוסיף להם חוזק בשיטות שונות ולקבוע את המראה המרקם והגוון שלהם.
צריך תמיד לשים לב שהריצוף מתאים ל -חימום תת רצפתי


קרמיקה

בשנים האחרונות גדלה והולכת חשיבותן של תעשיות הקרמיקה, וזאת מכיוון שהטכנולוגיות החדישות ושיטות הייצור והמיון המשוכללות מאפשרות כיום לתת ללקוח פתרונות במבחר שכמותו לא היה בעבר, אריחי הקרמיקה עשויים חומר שנכבש, זוגג ונשרף, כאשר הגוף והזיגוג העליון נשרפים ביחיד, טכנולוגיה זו מתאפשרת

ריצוף קרמיקה

לאחר כבישה בלחץ גבוה מאוד של גוף האריח, קבוצה זו מתאפיינת בחוזק גבוה מאוד לכפיפה של אריחים וצפיפות נמוכה מאוד , ולכן גם ספיגות נמוכה, והאריחים משמשים בעיקר לריצופים, כולל למקומות בהם נדרשת עמידות גבוהה לשחיקה כגון חנויות, קניונים וכדומה.


גרניט פורצלן

גרניט פורצלן אף הוא חומר קרמי שצפיפותו גדולה מאוד וספיגתו נמוכה. אריחי גרניט פורצלן אינם מזוגגים וניתן לקבלן במט או כאריחים מבריקים, שלמעשה מלוטשים מכנית במפעל. חסרונו של תהליך הליטוש הוא בעובדת היותו יקר מאוד וכן בעובדה שהוא פוגם בנקבוביות העליונות של החומר וחושף אותו לחדירת נוזלים, כך שאריחים

גרניט פורצלן

אלו רגישים יותר לכתמים. המאפיין העיקרי של אריחי גרניט הפורצלן הינו חוזק לשחיקה גבוה מאוד, . אריחי גרניט פורצלן נצבעים באופן ישיר העת יצירת תערובת הקרמיקה, כך שהצבע היצוק לכל עובי האריח, מהווה חלק אינטגראלי מגוש החומר ואינו נשחק לעולם. התיעוש והטכנולוגיה המתקדמת בחומר זה מאפשרת ליצר אותו באין ספור צורות, צבעים ועיבודים, כך שמגוון הדגמים לא רק עונה על כל דמיון, אלא גם עולה עליו.


טרה-קוטה

אריחי חמר בעלי ספיגות גבוהה. אריחים אלו עוברים ספיגה אחת, הם אינם מזוגגים ומיוצרים בתהליך מיוחד, החמר הגולמי עובר תהליך דחיסה ולאחר מכן משחילים אותו החוצה מן המיכל, על גבי מסילה, וחותכים אותו לפרוסות כאשר הוא עדיין רטוב לפני השריפה. שיכלול השיטות של ייצור אריחי הטרה קוטה אפשר להוסיף להם חוזק ועמידות נגד שחיקה מבלי לפגוע במראה הטבעי והכפרי שלהם. מאחר וכאמור, אריחי הטרה קוטה הינם בעלי ספיגות גבוהה לנוזלים, הם דורשים טיפול בעזרת שכבת מגן של סילר כדי לשמור את יופיים המיוחד.


פרקטים

פרקטים מיוצרים מסוגים רבים ושונים של עצים, פרקט מעץ אלון הוא הפרקט המקובל ביותר ברוב החברות המייצרות פרקטים. מכיון שעץ זה עמיד וחזק. עץ נוסף המקובל לבניית פרקטים הוא עץ המייפל בעל הצבע הבהיר והדוגמא העדינה. פרקט מעץ דובדבן נחשב ליוקרתי ואצילי במיוחדץ פרקט נוסף המתאפיין בנוכחות עדינה מאד מכיון שהדוגמא שעליו חלקה לחלוטין הוא עץ הבוק בגוון הורדרד האופייני לו. בנוסף לעתים אלו קיימים העצים האקזוטים יותר, העצים האפריקאים למינהם, המשותף להם הם גוונים כהים וטקסטורות פראיות..


שיש - אבן טבעית

בריצוף הפנים גברה בשנים האחרונות המגמה של שימוש בחומרים טבעיים כגון שיש ואבן טבעית. לאור הנטייה האופנתית אחר המראה הטבעי והכפרי, אין זה מפליא כלל שהאבן היא אחד מחומרי החיפויי והריצוף המבוקשים ביותר כיום. האבנים לסוגיהן השונות, נסורות ומעובדות, מעניקות לבית מראה טבעי חם ויפה.
צפחה- הצפחה הינה אבן שכבתית, ישנם שפע סוגים של אבני צפחה, בעלות מגוון רחב מאוד של מרקמים וגוונים, בהתאם למקום ממנו נחצבו. המאפיין העיקרי של האבן הוא מרקמה הטבעי והגס, גוון האבן כהה יחסית, ולכן הריצוף בה דומיננטי ובולט. אריחי הצפחה הם קשים ופרקטים מאוד ובעלי ספיגות נמוכה יחסית, בשל כך מתאים ריצוף הצפחה לשטחים חיצוניים ופנמיים, כמו כן משמשת הצפחה לחיפוי קירות ולכיסוי גגות.


פסיפס

חברות הריצוף מציעות שלל של פסיפסים לעיטור חדרי אמבטיה, קירות פנימיים וחיצוניים, מבואות, רצפות, שולחנות ואפילו עציצי נוי וקישוט הבית. הפסיפסים מיוצרים ממגוון חומרים, החל בחומרים מתכתיים, אבן, קרמיקה ועד למגוון זכוכיות אטומות ושקופות, בשלל צבעים וטקסטורות שונות, ובמגוון גדלים.קיימות קולקציות קרמיקה ואריחי פסיפס

ריצוף פסיפס

העשויים גרניט פורצלן. האריחים עשויים בטכנולוגיה מיוחדת ביציקה אחידה עם חיתוך מיוחד בלייזר. מראה האריחים נקי ומיוצר במבחר גדלים, צורות וצבעים ייחודיים. כמו כן קיים פסיפס אומנותי לדקורציה על הקירות שבהם משפטי אהבה, זימה ורומנטיקה לסלון ולחדר השינה, רצפה שיוצרת משפטים ואותיות לועזיות. פסיפס זה עשוי זכוכית ומכיל מינרלים טבעיים. הפסיפס מיוצר בטכניקה שמקנה לחומר רב גוניות. קיימים שטיחי פסיפס הנעשים בידי אומנים. הפסיפס נעשה בעבודת יד מיוחדת על פי גודל, צבע ועיצוב בהתאמה אישית. שטיחי הפסיפס משמשים כשטיחים רצפתיים, שטיחי קיר, בסיסים לשולחנות, חיפוי יוקרתי לקירות חדרי הרחצה, כמסגרות למראות ועוד.


ריצוף חוץ

הנטייה ההולכת וגדלה לגור בבתים במקום בדירות, המתפשטת בשנים האחרונות, העלתה את הדרישה לריצוף חוץ, ואכן מגוון החומרים בתחום הוא גדול מאוד וכולל חומרים טבעיים וגם חומרים שהם מעשה ידי אדם.


קרמיקה לחוץ

הקרמיקה כיום מיוצרת בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת את ייצורה בחוזק ובעמידות גבוהה מאוד, ההופכים אותה מתאימה גם לריצוף חוץ. אריחי הקרמיקה המיועדים לריצוף חוץ נשרפים בשריפה אחת, האריחים המתקבלים הינם בעלי חוזק גבוהה מאוד לכפיפה וצפיפות נמוכה מאוד, וכן בעלי ספיגה נמוכה.


גרניט פורצלן לחוץ

גרניט פורצלן הוא חומר קרמי שצפיפותו גבוהה מאוד וספיגתו נמוכה. המאפיין העיקרי של של אריחים אלו הינו חוזק לשחיקה גבוה מאוד, ולכן הם מצוינים ל/שימוש בריצופי חוץ בכל מקום שבו נדרש חוזק לשחיקה גבוה. טכניקות הייצור החדישות והשריפה הממושכת שהם עוברים מבטיחים אטימה מוחלטת של הנקבוביות המיקרוסקופיות של החרס ועקב כך ספיגות מים המתקרבת לאפס אחוז.


מדריך  ריצוף - גרסת  הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך  ריצוף  לחברשלח לחבר     הוסף מדריך ריצוף  למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים
פעולות במדריך
שלח מדריך  ריצוף  לחברשלח לחבר
הוסף מדריך ריצוף  למועדפיםלמועדפים
מדריך ריצוף  - גרסת  הדפסהגרסת הדפסה