לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך שטיחים

מדריך שטיחים תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

שטיחים

מסתבר כי עולם השטיחים עשיר הרבה יותר ממה שרבים יכולים לתאר. עולם שבו אומנות יופי ואסתטיקה משולבים יחד. שטיחים אותנטיים, כמו שטיחים פרסיים, אוזבקים, קווקזים, אפגאניים, זיגלרים ועוד, הם רק חלק ממגוון השטיחים שקיים. שטיחים ממגוון סוגים וחומרים-שטיחים בעבודת יד, שטיחי עור וצמר, ושטיחים מודרניים מחומרים מרהיבים. קיים מבחר עצום של שטיחים ממגוון סוגים וחומרים-מעבודת יד מסורתית של רקמת מחט, שטיחי עור וצמר, ועד שטיחים מודרניים מחומרים חדשניים מרהיבים.

שטיח

שטיחים פרסיים

שטיחים פרסיים הינם שטיחים מובחרים בעלי איכויות מהגבוהות בעולם. שטיחים פרסיים עירוניים ארגים בצפיפות מחוטי משי וצמר עדין. שטיחים פרסיים שבטים מאוםינים בטקסטורות אותניות ובדרך כלל קטנים יותר.שטיחים אפגאניים

שטיחים אפגניים קיימים במגוון רחב ומדהים של איכויות. הם קיימים בגווני הארגמן. הם ארוגים בדומה לשטיחים פרסיים עם חוטי צמר ומשי. בצפייפות גבוהה. תחזוקתם נעשית על ידי מומחים ואורך חייהם רב.


שטיחים הודים

ארוגים מחוטי משי ומאופינים בעיצובים פרחוניים. ברובם מושפעים מדוגמאות פרסיות. מקור שטיחים אלו הוא בדרך כלל מחבל קשמיר.


שטיחים קווקזים

שטיחים קווקזים מאופינים בעיצובים בעלי אלמנטים קטנים וצפופים כגון מעוינים, כוכבים ועוד. שטיחים אלו מגיעים במגוון צבעים מרהיבים בגווני האדום, הכחול ובאדמה. הם בעלי שערות ארוכות.


שטיחים זיגלר

זהו למעשה שטיח פרסי שעוצב עך ידי זיגלר הגרמני עבור הפרסים. שטיח זה הינו בעל עיצוב אבסטרקטי בעל השראה מפרחים. הפלומה של שטיח זה עשויה צמר איכותי. הוא חזק ועמיד לאורך שנים וזאת בזכות שיטת הקשרים הכפולה והמיוחדת שלו. גווניו בהירים והוא משרה אוורית רוגע בחלל.


שטיחים מקיר לקיר

שטיח זה מחובר לרצפה. ארוג מצמר, כותנה, קש, קנבוס או כל תחליף סינטטי. בצורה עבה כל פי רוב. הוא מודבק לבסיס עשוי שתי וערב. שטיח מקיר לקיר מחוזק לרצפה על ידי דבק או מסמרים.

ישנם עוד סוגים רבים של שטיחים כגון : שטיחים פקיסטניים, שטיחים אירופאים, שטיחים נפאליים ועוד.

מדריך ריפודים ווילונות - גרסת  הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך  ריפודים ווילונות לחברשלח לחבר     הוסף מדריך ריפודים ווילונות למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים


פעולות במדריך
שלח מדריך  שטיחים  לחברשלח לחבר
הוסף מדריך שטיחים  למועדפיםלמועדפים
מדריך שטיחים  - גרסת  הדפסהגרסת הדפסה