לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך תריסים

מדריך תריסים תצוגת לוגו רשימת מפרסמים


תריסים

באזורים כדוגמת מדינת ישראל אשר משופעים בתקופות שמש ארוכות ובעוצמת קרינה גבוהה מקובל להגן באמצעי הצללה את פתחי החלונות והדלתות המזוגגים. תריסים הם אמצעי ההצללה הנפוצים ביותר. ניתן לחלק את תריסים אלומיניום לסוגים שונים.

תריס הזזה

מערכת של מספר חלקים (יש המכנים את החלקים הנעים כנפיים) הנעים על גבי מסילות כשבתוכם משולבים רפפות הניתנות לסיבסוב. עד שנות השישים של המאה הקודמת המערכת נבנתה מעץ ומשנות השישים החלו לבצע את מסגרות התריסים מאלומיניום ואת הרפפות מפלאסטיק. החל משנות השמונים ניתן לשלב כרפפות גם שלבי אלומיניום.

תריס פתיחה

מערכת של חלק אחד או שניים הנפתחים על צירי צד כלפי חוץ כשבתוכם משולבים רפפות הניתנות לסיבסוב. מערכת זו מתאימה למפתחים קטנים ובינוניים.

תריס גלילה

המערכת הותיקה ביותר והנפוצה ביותר להצללת פתחי האור בדירות מגורים. תריס הגלילה מורכב מארגז עליון אשר אליו מתכנסים שלבי התריס תוך גלגול כלפי מעלה. עד שנות השישים של המאה הקודמת המערכת נבנתה מעץ או מברזל ומשנות השישים החלו לבצע את מסגרות התריסים מאלומיניום ואת הרפפות מפלאסטיק. החל משנות השמונים ניתן לשלב כרפפות גם שלבי אלומיניום. כיום ניתן להפעיל את תריסי הגלילה גם בעזרת מנועים חשמליים אשר מקלים על תפעול התריס. חידוש

תריס גלילה

בתחום זה הם תריסי הגלילה אשר נפתחים כרפפות בנוסף לפתיחתם בגלגול כלפי מעלה חידוש נוסף הוא תריס גלילה המתכנס הצידה. לתריסי הגלילה ניתן לשלב מסגרות פתיחה אשר נפתחות באלכסון כלפי חוץ ותורמות משמעותית אפשרויות של הצללה תוך מתן זרימת אויר גם כשהתריס במצב סגור. לתריסי גלילה ברוחב קטן מתאימים רפפות מפלאסטיק לתריסי גלילה רחבים עוברים לשלבי אלומיניום מ 2 סוגים שלבי אלומיניום עם פוליאוריטן מוקצף בתוכם המתאימים לרוחב מפתחים גדול. שלבי אלומיניום משוך המתאימים לרוחב מפתחים גדול במיוחד.

מדריך תריסים  - גרסת  הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך   תריסים לחברשלח לחבר     מדריך תריסים - גרסת הדפסההוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים


פעולות במדריך
שלח מדריך תריסים לחברשלח לחבר
הוסף מדריך תריסים  למועדפיםלמועדפים
מדריך תריסים - גרסת הדפסה גרסת הדפסה