לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן


מדריך חדרי אמבטיה

מדריך חדרי אמבטיה תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

אמבטיות

חדרי הרחצה בבית המודרני, הם חדרים מוקפדים ביותר. בחלק מהמקרים מיועד חדר הרחצה לשרת את כל בני המשפחה, ולעיתים רק את זוג ההורים, או רק את הילדים. לעיתים חדר השינה וחדר הרחצה ניבנים כיחידה אינטגרלית. אם משנות ה-50 ועד שנות ה-80 היה חדר הרחצה הישראלי קטן מידות, צפוף ונטול יחודיות, הרי שהיום כל הפנטזיות באות לידי מימוש החדר המיוחד הזה, שאפשר לאבזר אותו בשלל פריטים ייחודיים, לחפות את ריצפתו וקירותיו בחיפויים יצירתיים ומענינים, להתקין בו כלים סניטריים יפיפיים, ברזים מעוצבים וריהוט מסוגנן שנוצר במיוחד לחדרים רטובים.


ארונות אמבטיה

באחרונה הפכו העצים חומר גלם מקובל לשימוש בחדרי הרחצה, העצים המתאימים הם עצים העמידים במים דוגמת עץ הטיק, או האגוז. המראה המתקבל הוא חם וכפרי. ארונות אמבטיה מחומרים שונים לחדרי הרחצה, כגון, זכוכית, שיש, נירוסטה, פלסטיק או כל חומר אחר מקובל ונכון, כל עוד חושבים על המראה שיתקבל מהשילוב עם הקרמיקה והכלים הסניטריים שצבעם לרוב לבן,

חדר אמבטיה

קרם ופרגמון, שמקנים תחושת ניקיון נינוחה. המגוון עצום, ונחלק בין סגנונות קלאסיים ואפילו הסטוריים, כגון שילובי פסיפס כפי שהיה נהוג בימי רומא, ועד עיצובים מודרניים.גם הסגנון היפני הגיע לחדר האמבטיה, הוא מתאפיין במינימליזם, במעט פרטים, בגוונים בהירים מחד, ובבורדו ושחור מאידך, כמו גם בשימוש בעץ.


כיורים וברזים

מגוון כיורי הרחצה, שלא כמו כיורי המטבח, עצום. מלבנים, ריבועים, עיגולים או פיסוליים, כמעט כל צורה אפשרית. הצורות הסטנדרטיות יותר ישתלבו בתוך ארון הרחצה, ויהיו שקועים המשטח. כיור בעל צורה מיוחדת יותר יכול להיות מונח על גבי המשטח, חשוף כולו, כמו גם לעמוד על רגל. הרגל תסתיר את הסיפון והצנרת.כיור שכזה יתאים למקומות בהם אין מקום לארון.ניתן גם לתלות את הכיור מהקיר, כדי ליצור מראה מרחף, ולהסתיר את הסיפון בתוך הקיר.כך יתקבל מראה חלק, מוקפד ואלגנטי.

כיורים מיוצרים ממגוון חומרים רחב, קרמיקה, חרסינה, חומרים פלסטיים מתועשים, אבן לסוגיה השונים, נירוסטה, זכוכית ואפילו סיליקון גמיש. חידוש אמיתי ניתן לראות בכיורים ציבעוניים שנראים כקערות נוי ססגוניות בצבעים של כתום, צהוב,אדום , ירוק, שחור, ונעשו בהשראת כלי הנוי המעטרים את חדרי המגורים.

תעשיית הברזים התפתחה והשתכללה בצורה מעוררת השתאות בעשור האחרון, החל מהמתכות עם חומרים דוחי חלודה, ועד מראה מפתיע ובלתי שיגרתי. הברזים היום מכונים "פרח", והם יוצאים ממשטח הכיור עצמו, וניצבים לו. החומרים מהם מיוצרים הברזים מגוונים מאוד-החל בנחושת, אחד החומרים הקלאסיים ביותר לברזים, דרך נירוסטה איכותית ופרקטית, ניקל, פלאסטיק, ואפילו ברזים מצופים בזהב ובקריסטלים.


אמבטיות ומקלחונים

אגן הרחצה המיועד לשכיבה אופקית, האמבטיה, היה במשך שנים רבות מלבן בגודל סטנדרטי:170*170 ס"מ.האמבטיות של היום מיוצרות במגוון צורות: עגולות, משושות, משולשות, אובליות, ריבועיות ובגדלים שמגיעים גם עד שמי מטרים.

לרוב מקובל להצמיד את האמבטיה לאחת הפינות, כך שהיא מחוברת לשניים מקירות החדר. האופנה היום סוגדת ל"אמבטיה החופשית", זו שהיתה פופולרית במאה ה-16, הניצבת בלב חדר הרחצה ועומדת על ארבע רגליים, וצורתה מלבנית עגולה או ביצתית. כמובן, שרק חדר רחצה מרווח דיו הולם כזה אגן מפואר. גירסה אחרת לאמבטיה, היא האמבטייה השקועה, בסגנון בריכה, אותה אפשר להתקין רק בדירת קרקע. שילוב של מתזים יהפוך כל אמבטיה לגקוזי מפנק ומענג. כך יכול כל חדר רחצה ביתי, להיות למיני-ספא. האמבטיה הנפוצה ביותר בעבר היתה אמבטיה עשויה מיציקת פח שצופתה בצבע אמאייל.

היום מגוון החומרים רחב והוא כולל בין היתר פיברגלס, פלסטיק ציבעוני,בניית בלוקים בציפוי קרמיקה, בטון מוחלק עם שכבת לק, אבן טיבעית, ציפויי פסיפס למינהם ואפילו נחושת.

המקלחת, המאפשרת רחצה זריזה, שמתאימה לאורח החיים המודרני. המקלחון תופס שטח קטן יחסית מחדר הרחצה. מקלחונים מיוצרים בצורה מרובעת או משולשת, עם דופן ישרה או עגולה. אפשר להשתמש בריצפת החדר כמשטח עמידה או להתקין אגנית מיוחדת לניקוז מים. דפנות המקלחונים עשויות מפיברגלס, מפלסטיק,זכוכית מחוסמת או אפילו וילון מחומר פלסטי, שאינו חדיר למים.המיקלחונים המפנקים של היום מציגים, בנוסף לברז עם קילוח מים ישיר, גם מתזים צדיים ועיליים שמשמשים כעין תחלחף לזקוזי, ויש מקלחונים בהם מותקנים מחוללי אדים ליצירת סאונה בתוך חלל המקלחון.


האסלה

השירותים הם מרכיב חשוב ובסיסי בחדר הרחצה. לעיתים הם מופרדים בתא סגור ולעיתים משתלבים בחלל החדר.המידה הקבועה של האסלה -כ-40 ס"מ רוחב, וכ-60 ס"מ עומק-מאפשרת מעט משחקים יצירתיים, אולם בחומר אפשר לגוון.בעבר כל האסלות נעשו מקרמיקה מזוגגת בצבע לבן. כיום, מוצעות אסלות מפלסטיק שקוף למחצה ומנירוסטה, ושפע של אפשרויות במושב. ישנם מושבים מפלסטיק לבן או ציבעוני, עם הטבעות של אלמנטים ססגוניים, לצד מושבים מעץ טיבעי או צבוע, וגם ציפויים שונים כמו עור ובדים סינתטיים.

האסלה הקלאסית עומדת על הריצפה, ומעליה תלוי המיכל להדחת המים.היום, יותר ויותר אסלות ניתלות על הקיר במקום להיות מונחות על הרצפה. הן נתלות מהקיר בחיבור אחורי, ומותירות שטח ריצפה פנוי ונוח לנקוי.מיכל ההדחה מוסתר מאחורי הקיר, כאשר רק הלחצנים בולטים החוצה. המארה האסטטי והחלק הופך גם את איזור השירותים, שבמשך שנים רבות היה מוזנח יחסית, לחלק בילתי נפרד מחדר הרחצה המעוצב.


מדריך חדרי אמבטיה - גרסת הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך חדרי אמבטיה לחברשלח לחבר     הוסף מדריך חדרי אמבטיה למועדפיםהוספה למועדפים      מדריכים נוספיםמדריכים נוספים


פעולות במדריך
שלח מדריך חדרי אמבטיה לחברשלח לחבר
הוסף מדריך חדרי אמבטיה למועדפיםלמועדפים
מדריך חדרי אמבטיה - גרסת הדפסהגרסת הדפסה
עדי וארז נגרים - חדרי אמבטיה